ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Байерн размаза у дома Шалке 04 с 6:0 в мач от 32-ия кръг на германската Бундеслига и след третата си поредна победа в шампионата дръпна с 4 точки на върха пред Борусия (Дортмунд), който по-късно посреща Борусия (Мьонхенгладбах). Головете за баварците вкараха Томас Мюлер (21), Йошуа Кимих (29-дузпа), Серж Гнабри (50, 65) на два пъти, Матис Тел (80) и Нусаир Мазрауи (90+2).

На „Алианц Арена“ домакините поведоха в резултата в 21-ата минута, когато Лерой Сане центрира от дълбочина в наказателното поле, където до топката стигна Томас Мюлер и с удар по земята я прати в мрежата. Шест минути по-късно Джамал Мусиала падна на земята в наказателното поле. Съдията не видя добре ситуацията и се допита до ВАР, като след преразглеждане на ситуацията отсъди дузпа, а Йошуа Кимих удвои аванса на баварците.

Минута преди края на редовното време на първата част Серж Гнабри надскочи останалите в наказателното поле и стреля с глава, но Александър Шволов спаси.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

След почивката в 50-ата минута Жоао Кансело пусна хитър пас към Серж Гнабри, който с премерен удар направи резултата 3:0. В 65-ата минута Гнабри слаломира между няколко защитници на „миньорите“ и се озова сам срещу вратаря, като успя да подмине Шволов и да прати топката в мрежата за 4:0.

В 80-ата минута резултатът стана още по-разгромен. Джамал Мусиала си отвори място за центриране и насочи топката към влезлия от пейката Матис Тел, който с удар в долния десен ъгъл също записа името си сред голмайсторите.

До края на двубоя Леон Горецка също прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада. В 92-ата минута пък Нусаир Мазрауи бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за крайното 6:0. 6:0.

След успеха играчите на Томас Тухел събраха 68 и се откъснаха на 4 пред втория Борусия (Дортмунд). Шалке пък остава с 30, които му отреждат 16-а позиция, даваща право на бараж срещу третия от Втора Бундеслига за място в елита.

В другите срещи от кръга по същото време Айнтрахт разби Майнц с 3:0 във Франкфурт, Волфсбург надви гостуващия Хофенхайм с 2:1, Унион срази Фрайбург с 4:2 в Берлин в битката за място в топ 4, а Бохум удари Аугсбург с 3:2 и направи важна крачка към спасението.

БАЙЕРН - ШАЛКЕ 04 6:0
1:0 Томас Мюлер (21), 2:0 Йошуа Кимих (29-дузпа), 3:0 Серж Гнабри (50), 4:0 Серж Гнабри (65), 5:0 Матис Тел (80), 6:0 Нусаир Мазрауи (90+2)

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!