Байерн се развихри и спечели убедително с 4:0 при визитата си на Майнц, класирайки се за 1/8-финалите на турнира за Купата на Германия. Дебют за баварците направи новото попълнение Жоао Кансело, който започна като титуляр ден след пристигането си от Манчестър Сити под наем до края на сезона. Домакините завършиха мача в намален състав, след като резервата Александър Хак бе изгонен в 87-ата минута с втори жълт и червен картон.

Активната игра на гостите даде резултат в 17-ата минута, когато Ерик-Максим Чупо-Мотинг вкара първия гол след асистенция на Кансело.

След половин час игра Джамал Мусиала удвои аванса на баварците, а подаването бе на сметката на Томас Мюлер.

В 44-ата минута Лерой Сане направи разликата класическа, след като получи извеждащ пас от Чупо-Мотинг.

След почивката играчите на Юлиан Нагелсман продължиха да диктуват събитията на терена, но чак в 83-ата минута стигнаха до нов гол, дело на Алфонсо Дейвис, който оформи крайния резултат след подаване на Йошуа Кимих.

Така Байерн записа първа победа от началото на 2023 година и се присъедини към Щутгарт, Унион (Берлин) и РБ Лайпциг в следващия кръг от надпреварата.