Носителят на трофея от миналия сезон РБ Лайпциг срази у дома Хофенхайм с 3:1 и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Германия.

До медицински инцидент с фен се стигна преди мача. На входа на стадиона се наложи един човек да бъде реанимиран, оказана му бе спешна помощ и той беше откаран в болница. В знак на солидарност с него феновете не аплодираха първия гол на домакините. Те поведоха още в 8-ата минута след попадение на Емил Форсберг, а в 41-ата минута асистиралият му Конрад Лаймер удвои след пас на Мохамед Симакан.

В 77-ата минута Каспър Долберг върна интригата в срещата, а Хофенхайм започна усилен натиск срещу Лайпциг. Тимо Вернер обаче сложи точка на спора в 83-ата минута след асистенция на Юсуф Поулсен.

Станли Нсоки изрита топката при спряла игра в 86-ата минута, за което получи втори жълт и респективно червен картон, за да завършат гостите мача в намален състав.