Шампионът Байерн срази у дома Айнтрахт (Франкфурт) с 5:2 в истинско зрелище от 27-ия кръг на германската Бундеслига и възстанови аванса си от 4 точки на върха пред Борусия (Дортмунд).

Леон Горетцка (17) стартира головата фиеста след асистенция на Томас Мюлер (41), които удвои аванса на домакините след пас на Алфонсо Дейвис, а попадението бе преразгледано с ВАР заради съмнения за засада.

Веднага след почивката голмайсторът Роберт Левандовси (46) направи разликата класическа след подаване на Кингсли Коман. Последва отпускане на баварците и гостите върнаха две попадения чрез Мартин Хинтерегер (52, 55), разписал се след асистенции на бившия халф на Байерн Себастиан Роде.

Алфонсо Дейвис (61) направи резултат 4:2, а в 74-ата минута Мартин Хинтерегер отново се разписа, но не оформи своя хеттрик, а крайния резултат с автогол във вратата на Кевин Трап.

След успеха си Байерн е на върха с 61 точки и 4 повече от Борусия (Дортмунд), който ще приеа баварците в голямото дерби на Германия идния вторник от 19:30 часа българско време. „Орлите“ са 13-и с 28 точки и на 7 пред опасната зона.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА – 27 КРЪГ

22 май (петък), 21:30 часа:
Херта – Унион (Берлин) 4:0

1:0 Ведад Ибишевич (51), 2:0 Доди Лукебакио (52), 3:0 Матеус Куня (61), 4:0 Дедрик Боята (77)

23 май (събота), 16:30 часа:
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байер (Леверкузен) 1:3
0:1 Кай Хавертц (7), 1:1 Маркус Тюрам (52), 1:2 Кай Хавертц (58-дузпа), 1:3 Свен Бендер (81)

Волфсбург – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Рафаел Герейро (32), 0:2 Ашраф Хакими (78)

Фрайбург – Вердер 0:1
0:1 Леонардо Битенкурт (19)

Падерборн – Хофенхайм 1:1
0:1 Роберт Сков (4), 1:1 Денис Сърбени (9)

23 май (събота), 19:30 часа:
Байерн – Айнтрахт (Франкфурт) 5:2
1:0 Леон Горетцка (17), 2:0 Томас Мюлер (41), 3:0 Роберт Левандовски (46), 3:1 Мартин Хинтерегер (52), 3:2 Мартин Хинтерегер (55), 4:2 Алфонсо Дейвис (61), 5:2 Мартин Хинтерегер (74-автогол)

24 май (неделя), 14:30 часа: