Борусия (Дортмунд) спечели с 2:0 при визитата си на Волфсбург в мач от 27-ия кръг на германската Бундеслига и доближи на точка лидера Байерн, който има домакинство срещу Айнтрахт (Франкфурт) по-късно.

"Жълто-черните" доминираха срещу „вълците“ през целия мач и ги надвиха с попадения на Рафаел Герейро (32) след асистенция на Торган Азар и Ашраф Хакими (78) след пас на Джейдън Санчо. Четири минути след втория гол съдбата на домакините се усложни още повече, след като влезлият като смяна Феликс Клаус получи директен червен картон за нарушение срещу Мануел Аканджи. Главният съдия Даниел Зиберт се допита до ВАР и реши да изгони халфа.

С успеха си Борусия се доближи само на точка зад лидера Байерн. Волфсбург е шести с 39 точки преди останалите срещи от кръга.

В същото време Байер (Леверкузен) победи с 3:1 при гостуването си срещу Борусия (Мьонхенгладбах) в дербито на кръга и изпревари регионалния съперник на третата позиция с 53 точки, на 4 зад Дортмунд и на 5 след Байерн. Кай Хавертц (7, 58-дузпа) се развихри с две попадение, при първия от които се разписа след пас на Карим Белараби. Третият гол за „аспирините“ пък реализира Свен Бендер (81) след подаване на Карем Демирбай. Маркус Тюрам (52) междувременно бе изравнил за „жребчетата“ след пас на Аласан Плеа, но това не се оказа достатъчно за точки в тази срещи и те вече са четвърти с 52 точки.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА – 27 КРЪГ

22 май (петък), 21:30 часа:
Херта – Унион (Берлин) 4:0

1:0 Ведад Ибишевич (51), 2:0 Доди Лукебакио (52), 3:0 Матеус Куня (61), 4:0 Дедрик Боята (77)

23 май (събота), 16:30 часа:
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байер (Леверкузен) 1:3
0:1 Кай Хавертц (7), 1:1 Маркус Тюрам (52), 1:2 Кай Хавертц (58-дузпа), 1:3 Свен Бендер (81)

Волфсбург – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Рафаел Герейро (32), 0:2 Ашраф Хакими (78)

Фрайбург – Вердер 0:1
0:1 Леонардо Битенкурт (19)

Падерборн – Хофенхайм 1:1
0:1 Роберт Сков (4), 1:1 Денис Сърбени (9)

23 май (събота), 19:30 часа: