Шампионът Байерн срази последния Гройтер Фюрт с 4:1 у дома в мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига.

Изненадващо гостите поведоха преди почивката с гол на Бранимир Хргота (42) след рикошет в тялото на Марсел Забитцер, но баварците изравниха веднага след паузата чрез Роберт Левандовски (46). Останаха съмнения, че при атаката топката е била напуснала очертанията на терена, но от ВАР потвърдиха, че всичко е бил наред.

Остро центриране в 61-вата минута завърши с автогол на Себастиан Грисбек и Байерн поведе, а до края на мача "детелините" на два пъти удариха гредите след удари на Макс Кристиансен в 67-ата минута и Марко Майерхофер в 71-ата минута. Роберт Левандовски (82) и Ерик Максим Чупо-Мотинг (90+1) оформиха крайния резултат.

След успеха си Байерн е лидер с 55 точки и 9 повече от Борусия (Дортмунд), който е с мач по-малко. Гройтер Фюрт е на дъното с едва 13 пункта.