Байерн срази у дома Бохум с 3:0 в мач от 20-ия кръг на германската Бундеслига и загря за първия двубой с ПСЖ от 1/8-финалите на Шампионската лига следващата седмица. Томас Мюлер записа своя двубой №428 за Байерн в Бундеслигата, което е рекорд за полеви играч на клуба. Пред него в клубното класиране по изиграни срещи са само двама вратари - Оливер Кан (429) и Сеп Майер (473), което му дава възможност да подобри и техните постижения.

Баварците затвърдиха доброто си представяне срещу Волфсбург и срещу днешния си съперник. Томас Мюлер (41) им даде аванс през първата част, а след почивката Кингсли Коман (64) и Серж Гнабри (73) довършиха гостите от Рур.

След този успех Байерн е на върха на временното класиране с 43 точки, докато Бохум е на 15-о място с 19 пункта.

В същото време Байер (Леверкузен) се наложи като гост на Хофенхайм с 3:1. Попаденията за „аспирините“ бяха дело на Роберт Андрих (6), Муса Диаби (46) и Адам Хложек (56). Почетният гол за Хофе бе реализиран от Стенли Нсоки (77).

Два гола на Винченцо Грифо (60-дузпа, 84-дузпа) пък донесоха победата за Фрайбург над Щутгарт с 2:1. Попадението за гостите бе дело на Крис Фюрих (30).

Майнц срази у дома Аугсбург с 3:1 след голове на Лий Джае-Сунг (21, 52) и Карим Онисиво (24). Ермедин Демирович (28-дузпа) бе точен за гостите от Бавария.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!