Байерн размаза като домакин Вердер с 5:0 в среща от 26-ия кръг на германската Бундеслига и загря за реванша срещу Ювентус от 1/8-финалите в Шампионската лига в сряда вечер от 21:45 часа българско време. Баварците увеличи временно аванса си на върха до 8 точки пред Борусия (Дортмунд), който е с мач по-малко и утре приема Майнц от 18:30 часа българско време.

Гостите бяха без контузения си голмайстор Клаудио Писаро и това определено оказа сериозно влияние на играта им. Тиаго Алкантара (9) и Томас Мюлер (31) след асистенции на Кингли Коман дадоха сериозна преднина на баварците до почивката.

През втората част отново Томас Мюлер (65), голмайсторът Роберт Левандовски (86) и пак Тиаго Алкантара (90) след трета асистенция на Комасн оформих акрайното 5:0. Отделно баварците удариха две греди чрез Тиаго Алкантара и Давид Алаба.

След победата си Байерн е убедителен лидер с 66 точки. Вердер е на 15-о място с 27 точки и само на 3 от опасната зона.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!