Борусия (Дортмунд) и Кьолн няма да проиграват мача си от четвъртия кръг в германската Бундеслига. „Козлите“ се отказаха от намерението да искат преиграване на загубената с 0:5 среща на „Сигнал Идуна Парк“ заради съдийска грешка.

Става въпрос за ситуация в добавеното време на първото полувреме, когато при резултат 1:0 в полза на домакините топката бе центрирана от корнер и Сократис вкара топката във вратата на гостите. Съдията Патрик Итрих маркира нарушение срещу вратаря Тимо Хорн и не зачете гола, но след разглеждане на ситуацията от видеоарбитъра чрез системата за видеоповторения (VAR) решението бе променено. На рефера сигнализираха, че бранителят не е нарушил правилата и голът бе признат. От Кьолн обаче твърдят, че съдията е надул свирката преди преминаването на топката зад голлинията. Според правилника, когато играта е спряна от съдията със сигнал, гол няма. В крайна сметка Борусия вкара още три гола и спечели с 5:0.

На този етап Кьолн призовава Германския футболен съюз да обърне внимание на работата на съдиите.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!