Борусия (Дортмунд) разби у дома Айнтрахт (Франкфурт) с 4:0 в първия мач от 22-ия кръг на германската Бундеслига. Детето-чудо от Норвегия Ерлинг Холанд блесна с ново попадение за вестфалци, след като досега пропусна да се разпише само в една от 6 срещи за тях във всички турнири (при загубата с 3:4 в Леверкузен в миналия кръг). 19-годишният нападател има вече 9 попадения за „жълто-черните“.

Лукаш Пишчек (33) вкара единствения гол за първата част на „Сигнал Идуна Парк“ след асистенция на Ашраф Хакими.

Малко след почивката Джейдън Санчо (49) удвои аванса на домакините след подаване на Аксел Витсел, а Ерлинг Холанд (54) направи разликата класическа след нов голов пас на Хакими.

Рафаел Герейро (74) реализира последното попадение и оформи крайния резултат.

Така Дортмунд събра 42 точки и измести РБ (Лайпциг) от втората позиция с по-добра голоа разлика, но „червените бикове“ са с мач по-малко. „Орлите“ остават девети с 28 точки преди останалите срещи от кръга.