Байер (Леверкузен) надви гостуващия Борусия (Дортмунд) с 4:3 в супер шоу от 21-ия кръг на германската Бундеслига. Новата звезда на „жълто-черните“ от Дортмунд Ерлинг Холанд започна като титуляр едва за втори път след трансфера си от австрийския шампион Залцбург. 19-годишният норвежец обаче не успя да се разпише. Така детето-чудо сложи край на серията си от четири поредни срещи, в които реализираше поне по един гол и сметката му набъбна до 8 попадения с екипа на вестфалци във всички тирнири.

Кевин Фоланд (20) даде преднина на домакините след пас на Амири, но радостта им бе твърде кратка. Матс Хумелс (22) бързо изравни след поредната асистенция на английския национал Джейдън Санчо.

Гостите стигнаха и до пълен обрат с красиво попадение на друго ново попълнение Емре Джан (33), привлечен тази зима от Ювентус, но малко преди края на първата част Кевин Фоланд (43) възстанови равенството след подаване на Джонатан Та.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Скоро след почивката гол на Джейдън Санчо бе отменен с намесата на ВАР заради нарушение при атаката на гостите. В 63-ата минута Фоланд нацели страничната греда след комбинация с Хавертц, а ответната атака вестфалци поведоха с гол на Рафаел Герейро (64) след пас на Хакими.

„Аспирините“ не се предадоха и влезлият като резерва ямайски нападател Леон Бейли (81) изравни, а секунди по-късно шокът за „жълто-черните“ бе пълен, след като Ларс Бендер (82) бе точен за 4:3. Асистенцията за попадението бе дело на Синкгравен. До края на мача домакините се дръпнаха в отбрана и запазиха аванс си. В последната минута Аксел Витсел от гостите направи фрапантен пропуск от близка дистанция.

След успеха Леверкузен измести Шалке 04 от петата позиция с 37 точки и има само 2 по-малко от Дортмунд, който остава трети. Вестфалци са 2 точки зад втория РБ (Лайпциг) и на 3 след лидера Байерн преди дербито между баварците и „червените бикове“ утре в Мюнхен.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА – 21 КРЪГ
7 февруари (петък)

Айнтрахт (Франкфурт) – Аугсбург 5:0
1:0 Чандлър (37), 2:0 Чандлър (48), 3:0 Андре Силва (55), 4:0 Костич (89), 5:0 Костич (90)

8 февруари (събота)
Волфсбург – Фортуна (Дюселдорф) 1:1
0:1 Цимерман (13), 1:1 Щефен (50)

Вердер – Унион (Берлин) 0:2
0:1 Бюлтер (52), 0:2 Бюлтер (72)

Херта – Майнц 05 1:3
0:1 Куайсон (17), 0:2 Куайсон (82), 1:2 Боята (84), 1:3 Куайсон (90+4)

Фрайбург – Хофенхайм 1:0
1:0 Валдшмид (40-дузпа)

Шалке 04 – Падерборн 1:1
1:0 Кутучу (63), 1:1 Гясула (81)

Байер (Леверкузен) – Борусия (Дортмунд) 4:3
1:0 Кевин Фоланд (20), 1:1 Матс Хумелс (22), 1:2 Емре Джан (33), 2:2 Кевин Фоланд (43), 2:3 Рафаел Герейро (64), 3:3 Леон Бейли (81), 4:3 Ларс Бендер (82)