Борусия (Дортмунд) спечели убедително с 5:2 при визитата си на Херта в мач от осмия кръг на германската Бундеслига и вече е на втора позиция, доближавайки лидера и шампион Байерн само на точка.

Матеус Куня (33) изведе домакините напред в резултата след пас на Лукебакио и те се оттеглиха с гол аванс на почивката.

През втората част гостите се развихриха и след четири попадения на Ерлинг Холанд (47, 49, 62, 79) тотално съкрушиха „старата дама“. Хеттрика на „детето-чудо“ стана факт за 15 минути, а след това навършилият 20 години това лято норвежец оформи и крайния резултат. Между неговите попадения Матеус Куня (79-дузпа) вкара втори гол за домакините секунди преди последния гол в срещата, а с един се отчете и Рафаел Герейро (70) за „жълто-черните“.

След успеха си Борусия (Дортмунд) излезе на втора позиция с 18 точки и по-добра голова разлика от Байер (Леверкузен), като и двата тима са на точка зад лидера Байерн. Херта заема 13-а позиция със 7 точки.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА – 8 КРЪГ

Събота, 21 ноември
Байерн – Вердер 1:1
0:1 Максимилиан Егещайн (45), 1:1 Кингсли Коман (62)

Борусия (Мьонхенгладбах) – Аугсбург 1:1
1:1 Флориан Нойхаус (5), 1:1 Даниел Калигури (88)

Хофенхайм – Щутгарт 3:3
1:0 Баумгартнер, 1:1 Гонзалес (18), 1:2 Вамангитука (27), 2:2 Сосеньон (47), 3:2 Крамарич (71-дузпа), 3:3 Кемпф (90+3)

Шалке 04 – Волфсбург 0:2
0:1 Вегхорст (3), 0:2 Шлагер (24)

Арминия (Билефелд) – Байер (Леверкузен) 1:2
0:1 Леон Бейли (27), 1:1 Лукаш Храдецки (47-автогол), 1:2 Александър Драгович (88)

Айнтрахт (Франкфурт) – РБ Лайпциг 1:1
1:0 Аймен Баркок (43), 1:1 Юсуф Поулсен (57)

Херта – Борусия (Дортмунд) 2:5
1:0 Матеус Куня (33), 1:1 Ерлинг Холанд (47), 1:2 Ерлинг Холанд (49), 1:3 Ерлинг Холанд (62), 1:4 Рафаел Герейро (70), 2:4 Матеус Куня (79-дузпа), 2:5 Ерлинг Холанд (79)