Борусия (Дортмунд) победи у дома Байер (Леверкузен) с минималното 1:0 в последния мач от съботната програма на първия кръг в германската Бундеслига. Единственото попадение в срещата бе дело на Марко Ройс (10) в началото.

Вестфалци натиснаха от първия съдийски сигнал и в 10-ата минута поведоха. Белингам отне топката и изведе Мукоко отляво, а той центрира успоредно на голлинията, където Адейеми я засече. Бранител на “аспирините” обаче бе много близо до това да измъкне топката, която не премина с целия си обем голлинията, но Марко Ройс я добута във вратата за 1:0.

След почивката домакините бяха близо до удвояване на резултата в 50-ата минута, когато Мален проби отляво и центрира отлично, но от близко разстояние Торган Азар не успя да преодолее Храдецки. Три минути след това гостите вкараха попадение, когато Паласиос с хубав плонж успя да засече топката в мрежата след удар на Шик, но голът не бе зачетен заради засада. Чешкият нападател направи много сериозен пропуск 10 минути по-късно, когато след центриране изстрелът му попадна директно в ръцете на Кобел, който се намеси решително и в 68-ата минута, когато отново Шик не успя да се разпише.

Домакините си отбелязаха и автогол в 80-ата минута чрез Шлотербек, но отново след намеса на ВАР се оказа, че е имало засада в предходен момент и попадението не бе зачетено. В добавеното време Храдецки излезе да лови топката на границата на наказателното поле, но очевидно не прецени ситуацията и я хвана малко пред линията. Първоначално Брих не обърна внимание, но след сигнал от ВАР той преразгледа решението си и отстрани с червен картон стража. Вестфалци бяха извършили всичките си смени и се наложи на вратата да застане полеви играч в лицето на Тапсоба, но до опасности пред него не се стигна.

РЕЗУЛТАТИ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ:

От петък
Айнтрахт (Франкфурт) - Байерн 1:6
0:1 Кимих (5), 0:2 Павар (10), 0:3 Мане (29), 0:4 Мусиала (35), 0:5 Гнабри (43), 1:5 Коло Муани (64), 1:6 Мусиала (83)