Шампионът на Германия Байерн започна по впечатляващ начин новия сезон в Бундеслигата. Баварската машина прегази с 6:1 Айнтрахт при гостуването във Франкфурт от първия кръг.

Футболистите на Юлиан Нагелсман, вече без продадения на Барселона Роберт Левандовски, тотално надиграха домакините, които през май месец спечелиха Лига Европа.

Още до почивката баварците вкараха цели пет попадения. Във вратата на Кевин Трап два пъти се разписа Джамал Мусиала, а по веднъж точни бяха Йошуа Кимих, Бенжамен Павар, Садио Мане и Серж Гнабри. Почетното попадение за "орлите" реализира Рандал Коло Муани.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Така в първите си два мача от началото на сезона Байерн вкара цели 11 гола, след като преди дни прегази и РБ Лайпциг в спора за Суперкупата на Германия - 5:3

Резултатът във Франкфурт откри Йошуа Кимих в 5-ата минута от пряк свободен удар, след което Бенжамен Павар удвои. В 29-ата Садио Мане вкара първото си попадение в Бундеслигата, след като отбеляза с глава след центриране на Гнабри - 0:3. Байерн продължи да атакува и до почивката точни бяха още Джамал Мусиала и Серж Гнабри.

През втората част резервата на Айнтрахт Рандал Коло Муани намали на 1:5, а Мусиала с втория си гол в мача оформи изразителния успех на баварците с 6:1.

Айнтрахт (Франкфурт) - Байерн 1:6
0:1 Йошуа Кимих (5), 0:2 Бенжамен Павар (11), 0:3 Садио Мане (29), 0:4 Джамал Мусиала (36), 0:5 Серж Гнабри (43), 1:5 Рандал Коло Муани (64), 1:6 Джамал Мусиала (83)

Айнтрахт: 1. Кевин Трап, 18. Алмани Туре, 2. Евън Ндика, 35. Тута, 8. Джибрил Соу, 17. Себастиан Роде, 10. Филип Костич, 36. Ансгар Кнауф, 27. Марио Гьотце, 29. Йеспер Линдстрьом, 19. Рафаел Сантос Боре
Треньор: Оливер Гласнер

Байерн: 1. Мануел Нойер, 5. Бенжамен Павар, 2. Дайо Упамекано, 21. Люка Ернандес, 19. Алфонсо Дейвис, 6. Йошуа Кимих, 18. Марсел Забитцер, 25. Томас Мюлер, 42. Джамал Мусиала, 7. Серж Гнабри, 17. Садио Мане
Треньор: Юлиан Нагелсман