Борусия (Дортмунд) спечели с 4:2 при визитата си на Фрайбург в четвъртия кръг на германската Бундеслига и се върна на победния път след две поредни равенства.

Срещата в полите на планината Шварцвалд предложи много емоции, обрати и голове, като два гола за „жълто-черните“ вкара Матс Хумелс (11, 88), а по едно попадение забиха Даниел Мален (60) и Марко Ройс (90+2). За Фрайбург се разписаха Лукас Хьолер (45+3) и Никлас Хьофлер (45+6), който в 82-ата минута получи и червен картон.

С този успех тимът на Един Терзич излезе на 7-о място във временното класиране с 8 точки, докато Фрайбург е 9-и с 6 точки в актива си.

В другите срещи от съботния следобед РБ Лайпциг срази гостуващия Аугсбург с 3:0 и се доближи на точка от лидерите Байер (Леверкузен) и Байерн, Волфсбург надви у дома Унион (Берлин) с 2:1, Майнц 05 загуби у дома от Щутгарт с 1:3, а със същия резултат падна и Кьолн от гостуващия Хофенхайм.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА!