РазенБалшпорт Лайпциг завърши 1:1 у дома с Хофенхайм в последния мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига и остава в топ 4 на временното класиране.

Андрей Крамарич (22) даде преднина за гостите през първата част, а до края на мача домакините имаха превъзходство по отношение владението на топката и отправените удари. В заключителните минути „червените бикове“ натиснаха мощно и усилията им бяха възнаградени с изравнителен гол на Вили Орбан (89), който засече центриране на Халстенберг. Играчите на Ралф Рангник опитаха финален щурм и за пълен обрат, но нямаха късмет да поразят вратата на съперника за втори път.

Така двата тима пък продължиха сериите си без загуба. „Червените бикове“ имат четири победи и две ремита в последните си шест срещи във всички турнири, заемайки четвърта позиция с 43 точки и са на една зад третия Борусия (Мьонхенгладбах). Хофенхайм е с три успеха и две равенства в последните пет кръга и е осми с 34 точки.