Байер (Леверкузен) срази у дома Айнтрахт (Франкфурт) с 3:1 в мач от 31-ия кръг на германската Бундеслига и три срещи преди края на сезона завърза възела около немските участници в Европа. Загубата остави "орлите" от Франкфурт на 4-та позиция с точка аванс пред Борусия (Дортмунд), а "аспирините" все още имат шансове да се намесят в борбата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Въпреки че и двата тима имаха добри положения през първата част, до гол така и не успяха да стигнат, а шоуто остана за след почивката. Леон Бейли (70) даде аванс на домакините, след като засече добро центриране от Муса Диаби, а Лукас Аларио (80) удвои преднината на "аспирните".

В края Андре Силва (90) върна едно попадение след удар с глава, а Керем Демирбай (90+1) оформи крайното 3:1, след като се добра до топката след рикошет.

С успеха си Леверкузен събра 50 точки на шестата позиция и на 6 зад Айнтрахт, който остава четвърти и с една точка пред Дортмунд.