Унион (Берлин) и Шалке 04 завършиха 1:1 в мач от 30-ия кръг на германската Бундеслига и така „миньорите“ от Гелзенкирхен останаха без победа в 12 поредни мача, изравнявайки негативен рекорд отпреди 27 години.

Домакините поведоха с гол на Роберт Андрих (11) след асистенция на Антъни Уджа, който направи сериозен пропуск в 24-ата минута. Скоро след това Даниел Калиджури пусна към Джонджо Кени (28), който с фантастичен шут прати топката в долния ляв ъгъл и изравни за 1:1.

След почивката двата отбора предпочитаха да не рискуват и изчакваха грешка на съперника. Две минути преди края Кевин Шлотербек можеше да донесе трите точки на Унион, но вратарят Нюбел отрази удара му.

Така Унион остана 13-и с 32 точки и на 7 пред опасната зона, а „кралскосините“ са десети с 38 точки.

По-рано през деня Волфсбург спечели с 1:0 срещу Вердер в Бремен с гол на Вегхорст (82). "Вълците" са шести с 45 точки, а Вердер е предпоследен с 25.