РазенБалшпорт (Лайпциг) постигна впечатляваща победа - 8:0 над Майнц 05. Срещата беше от десетия кръг на Бундеслигата в Германия, като интрига липсваше. Домакините тотално надиграха гостуващия отбор и го премазаха, спечелвайки заслужено трите точки.

Началото на головото шоу даде Забицер, откривайки резултата в петата минута. Тимо Вернер удвои в 30-ата, а пет по-късно точен беше и Нкунку. До почивката футболистите на Лайпциг стигнаха до изразителното 5:0, окончателно решавайки крайния изход. Вкараха още Халстенберг в 39-ата и Поулсен в 44-ата.

През второто полувреме Тимо Вернер вкара още две попадения, оформяйки хеттрика си - в 48-ата и 87-ата минути. Между тях успя да се разпише и Мулер.

РазенБалшпорт (Лайпциг) събра 18 точки, колкото имат още Байерн и Фрайбург. С повече са само Борусия (Мьонхенгладбах) - 22 и Борусия (Дортмунд) - 19 точки.