Кандидатът за участие в Шампионската лига Унион (Берлин) се издъни у дома и завърши 1:1 с последния Гройтер Фюрт в мач от 32-ия кръг на германската Бундеслига.

Гостите изненадващо поведоха в 33-ата минута на мача, когато Бранимир Хъргота се озова на точното място в точното време, за да овладее отбита топка в наказателното поле и с хубав удар да я прати в горния десен ъгъл на вратата. Унион логично натисна и успя да достигне до изравнително попадение едва в 72-ата минута, когато грешка в защитата позволи на дебнещия Свен Михел да отнеме топката и хладнокръвно да отбележи отблизо.

След равенството Унион е шести с 51 точки, на 3 зад четвъртия РБ Лайпциг, докато Фюрт, който вече изпадна е последен с 18 пункта.