Хамбургер не успя да се върне в елита, след като загуби с 0:2 у дома от Херта в реванша от плейофа между тях. В първата среща тимът от Хамбург бе спечелил с 1:0 в Берлин, но след поражението на свой терен ще играе трети пореден сезон във Втора Бундеслига.

Още в 4-ата минута Марвин Платенхардт центрира от корнер в наказателното поле на домакините, където Дедрик Боята бе оставен непокрит и с глава вкара за 0:1, заличавайки аванса на домакините от първия мач.

"Старата дама" от Берлин продължи да доминира и в 63-ата минута Платенхардт шутира от пряк свободен удар, изненадвайки вратаря Даниел Фернандеш, който допусна груба грешка и топката влетя във вратата му за 0:2.

Херта беше близо до трети гол в 74-ата минута, но Даниел Фернандеш успя да спаси удара на Стеван Йоветич.

Йоша Вагноман от домакините направи сериозен пропуск в 80-ата минута, когато Хамбургер можеше да върне интригата.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Люка Тусар бе изгонен за втори жълт картон в заключителните секунди.

След успеха си Херта остана в елита, а Хамбургер ще продължи във второто ниво на немския футбол.