Херта срази у дома Айнтрахт (Франкфурт) с 2:0 в среша от 22-ия кръг на германската Бундеслига и го задмина на петото място във временното класиране. „Старата дама” от Берлин се изравни по точки с четвъртия Хофенхайм, който е с мач по-малко.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивката Ведад Ибишевич (52) откри резултата след подаване на Саломон Калу. Домакините продължиха да са по-активни, а в 78-ата минута останаха и с човек повече на терена, след като Сеферович от гостите бе изгонен с директен червен картон.

Чешкият национал Владимир Дарида (83) сложи точка на спора след асистенция на Максимилиан Мителщед и оформи крайния резултат.

След победата си Херта е на пето място с 37 точки. Айнтрахт заема шеста позиция с 35 точки.