Хофенхайм размаза на свой терен Кьолн с 4:0 в среща от 13-ия кръг на германската Бундеслига и остава без загуба от началото на сезона – 6 победи и 7 равенства. Сандро Вагнер (8), Джереми Толян (39) след пас на Амири, отново Сандро Вагнер (67) асистиралият му Марк Ут (89) реализираха попаденията за домакините. Така Хофенхайм излезе на четвърта позиция с 25 точки. Кьолн е седми с 22 точки.

Байер (Леверкузен) допусна грешна стъпка у дома и завърши 1:1 с Фрайбург. Яник Хаберер (30) изведе гостите напред в резултата след пас на Грифо, а след почивката Хакан Чалханоглу (60) изравни след подаване на Юлиан Брандт. В 87-ата минута Хавиер Ернандес – Чичарито, пропусна дузпа и не успя да направи обрата пълен. След равенството Леверкузен е девети със 17 точки, а Фрайбург е на 11-о място с 16 точки.

Волфсбург загуби у дома от Херта с 2:3. „Вълците” повеждаха на два пъти в резултата след голове на Борха Майорал (12) и Паул Сегуин (18) след пас на Герхардт, но „старата дама” изравняваше чрез Марвин Платенхардт (16) и Александер Есвайн (69) след пас на Лустенбергер, а в края на мача Салоно Калу (90+1-дузпа) донесе трите точки на гостите. Така остава 15-и в класирането а 10 точки, а Херта запази третата позиция с 27 точки.

Вердер надви у дома Инголщад с 2:1. Макс Крузе (24) даде преднина на домакините след пас на Фин Бартелс, а след почивката Маркус Зутнер (58) изравни. Победата за тима от Бремен донесе Фин Бартелс (76) след асистенция на ветерана Клаудио Писаро. С успеха си Вердер събра 11 точки и излезе на 15-а позиция. Инголщад е предпоследен с 6 точки.