Кьолн разби като гост Дармщад с 6:1 в среща от 20-ия кръг на германската Бундеслига. В 32-ата минута турчинът Айтак Сулу си вкара автогол и даде аванс на гостите, а японецът Юя Осака (36) бързо удвои преднината им след асистенция на Битенкурт, който изведе и голмайстора Антони Модест (42), направил резултата класически.

През втората част Сидни Сам (66-дузпа) намали с почетно попадение за „лилиите”, но това раздразни още повече „козлите” и  те реализираха още три попадения. Юя Осако (72) се отчете с втори гол, а Милош Йоич (85) и записалият две асистенции Артьом Рудневс (89) оформиха крайния резултат. Така Кьолн събра 29 точки и остава на седмото място във временното класиране преди останалите срещи от кръга. Дармщад е на дъното с 9 точки.

Един от най-слабите домакини този сезон в немския елит Волфсбург допусна обрат и загуби на своя „Фолксваген Арена” от Аугсбург с 1:2. Марио Гомес (4) се разписа след асистенция на Юнус Мали във втори пореден мач и даде аванс на „вълците”, но Халил Алтънтоп (25) изравни още преди почивката, а Доминик Кор (69) донесе победата на швабите от Бавария. С успеха си Аугсбург събра 21 точки и се изкачи на 12-о място, изпреварвайки Волфсбург, който вече е 13-и с 19 точки.

Инголщад срази у дома Хамбургер с 3:1 и задълбочи кризата на „червените шорти”. Паскал Грос (14), Маркус Зутнер (22) и Алмог Коен (47-дузпа) подсигуриха трите точки за домакините, а японецът Готоко Сакай (63) само оформи крайния резултат с почетния гол за гостите. Така Инголщад събра 15 точки и изпревари Хамбургер на 16-ата позиция. „Червените шорти” вече са предпоследни с 13 точки.