Байер Леверкузен спечели трудно с 3:2 при визитата си на Фрайбург в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата и направи нова крачка към историческа първа шампионска титла.

Флориан Вирц (2) даде бързо аванс на гостите, но Ритсу Доан (10) изравни за домакините. Все пак Леверкузен се оттегли с аванс на почивката, като Адам Хложек (40) отново даде преднина на гостите.

В началото на втората част Патрик Шик (53) осигури комфортен аванс на лидера, но Яник Кайтел (79) отново върна домакините в играта. До края на мача Байер удържа преднината си и продължава да има само пет равенства през целия сезон.

Така отборът на Шаби Алонсо си върна преднината от 10 точки пред преследвача Байерн и е все по-близо до сребърната салатиера в Германия. Фрайбург е девети с 33 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА!