Байер (Леверкузен) разби гостуващия Фрайбург с 4:0 в среща от четвъртия кръг и записа първия си успех в 55-ия сезон на германската Бундеслига.

Германският национал Кевин Фоланд (21, 34) и асистиралият му за първия гол чилийски национал Чарлес Арангис (29) осигуриха класическа преднина за „аспирините“ още преди почивката.

Футболистите на Хайко Херлих продължиха да доминират и след паузата, а в самия край на мача Арангис записа втора асистенция, подавайки на друг немски национал Юлиан Брандт (86), който оформи крайния резултат.

След първата си победа за сезона „аспирините“ имат 4 точки и заемат 12-а позиция във временното класиране. Фрайбург все още няма успех през настоящата кампания и е 16-и с 2 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!