Байер (Леверкузен) срази у дома Херта с 3:1 в среща от 17-ия кръг на германската Бундеслига. Кевин Фоланд (5) и Кай Хавертц (23, 49) реализираха головете за успеха на „аспирините“, които се изкачиха на девета позиция с 24 точки. Това беше трети успех в последните четири кръга за състава на Хайко Херлих, но независимо от това наставникът ще бъде освободен, а за негов заместник е ангажиран бившият треньор на Аякс и Борусия (Дортмунд) Петер Бос. Торунарига (26) бе точен за „старата дама“, а тимът от Берлин остана осми също с 24 точки и по-добра голова разлика.

РБ Лайпциг също записа домакинска победа, но драматична срещу Вердер с 3:2. Клостерман (22) и Вернер (44) дадоха сериозен аванс на „червените бикове“, а Крузе и Сарджънт (77) изравниха за гостите от Бремен. Те обаче не успяха да удържат ремито, след като Брума (87) донесе трите точки за тима от Лайпциг, който остава четвърти с 31 точки. Вердер е десети с 22 точки.

Щутгарт допусна втора поредна загуба, след като отстъпи с 1:3 на гостуващия Шалке 04. Скързибски (10), Сане (70) и Кутуку (78) се разписаха за „миньорите“, а две асистенции записа Очипка. Гонзалес бе точен за швабите, които са 16-и в класирането с 14 точки. „Кралскосините“ се изкачиха до 13-а позиция с 18 точки.

Шокиралият лидера Борусия (Дортмунд) с 2:1 през седмицата на свой терен Фортуна (Дюселдорф) спечели с 1:0 при визитата си на Хановер 96 и записа трета поредна победа. Оливер Финк (90+2) в добавеното време донесе победата за гостите, които се изкачиха до 14-о място с 18 точки. Хановер 96 е предпоследен с 11 точки.

Победа като гост записа и Фрайбург, който спечели с 1:0 при визитата си на Нюрнберг, за който до 68-ата минута игра бившата звезда на Лудогорец Върджил Мисиджан. Гулде (19) донесе успеха за брайзгауци, които са 11-и в класирането с 21 точки. Франките остават последни с 11 точки.