Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Борусия (Дортмунд) унижи гостуващия новак Нюрнберг със 7:0 в среща от междинния пети кръг в германската Бундеслига. Бившата звезда на Лудогорец Върджил Мисиджан игра цял мач за франките, но не успя с нищо да им помогне да избегнат разгрома. Якоб Бруун Ларсен (9) след пас Пулишич и Марко Ройс (32) след подаване на Филип бяха точки преди почивката. Головият спектакъл във вратата на гостите продължи през втората част, като скоро след началото ѝ Ашраф Хакими (49) направи разликата класическа, а асистиралият му Марко Ройс (58) вкара втори гол за 4:0 след пас на Ларсен. Мануел Аканджи (74), Джейдън Санчо (85) и Юлиан Вайгъл (88) довършиха съперника. Така вествалци са отново втори с 11 точки и само на две зад лидера Байерн. Франките са 14-и с 5 точки.

РазенБалшпорт Лайпциг срази у дома Щутгарт с 2:0. Вили Орбан (45+1) откри резултата, а Жан-Кевин Огустен (80) подпечата трите точки за „червените бикове“, които са осми с с 8 точки. Швабите пък остават предпоследни с 2 точки.

Борусия (Мьонхенгладбах) пък надви убедително гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) с 3:1. Всички попадения паднаха през втората част. Аласан Плеа (56) и Торган Азар (65) дадоха комфортен аванс на „жребчетата“, а Анте Ребич (74) намали. Нико Елведи (85) пък оформи крайното 3:1. Мьонхенгладбах се изкачи до пето място с 10 точки, а Айнтрахт е 15-и с 4 точки.

Майнц 05 и Волфсбург пък поделиха по точка след 0:0. Така "червените" са седми с 8 точки, колкото имат и "вълците" на шестата позиция.