РазенБалшпорт Лайпциг разбиха гостуващия новак този сезон Нюрнберг с 6:0 в последна среща от осмия кръг на германската Бундеслига. Бившата звезда на Лудогорец Върджил Мисиджан започна титуляр за гостите и бе заменен на почивката от Паласиос. Това е втори пореден такъв разгром за франките при визита, след като при предното си гостуване те паднаха с 0:7 от Борусия в Дортмунд.

Кевин Кампъл (3) и Юсуф Поулсен (7) бързо обезсърчиха гостите, а Марсел Забицер (21) направи разликата класическа. Тимо Вернер (32) пък направи резултата 4:0 до почивката.

През втората част Сабицер (55) вкара втори гол, а четири минути след това Вернер (59) също се разписа за втори път и оформи крайния резултат. Франките останаха в намален състав след изгонването на Лайболд в 62-ата минута, а Вернер пропусна последвалата дузпа.

След успеха си РБ Лайпциг се изкачи на втора позиция с 14 точки. Нюрнберг е 12-и с 8 точки.