Бившата звезда на Лудогорец Върджил Мисиджан и новите му съотборници от новака Нюрнберг записаха първа победа за сезона в германската Бундеслига. Франките сразиха у дома 10 от Хановер 96 в среща от четвъртия кръг, а Мисиджан започна като титуляр и бе заменен в 73-ата минута от Тим Кньол (77), вкарал втория гол в мача след асистенция на Ишак. Минута преди това Валдермар Антон си бе реализирал автогол, а гостите бяха останали с човек по-малко на терена от 29-ата минута, когато Мийко Аборноз получи директен червен картон. След успеха си Нюрнберг е осми с пет точки. Хановер 96 е 15-и с 2 точки и все още без успех.

След две победи на старта и равенство в миналия кръг Волфсбург допусна първа загуба за сезона, след като падна у дома от Фрайбург с 1:3. Точни за първия успех на брайзгауци пък бяха Роланд Салай (7), Нилс Петерсен (21), който първо пропусна дузпа и веднага след това направи добавка, и Майк Франц (50). Адмир Мехмеди (61) реализира почетното попадение за „вълците“ , които са шести със 7 точки. Фрайбург се изкачи на 12-а позиция с 4 точки.

Аугсбург пък допусна домакинско поражение от Вердер с 2:3 в изключително интригуващ сблъсък. Гостите от Бремен взеха комфортна преднина с два бързи гола, дело на Макс Крузе (34) и Максимилиан Егещайн (36), но кореецът Джа-Чеол Коо (45+3) намали в добавеното време на първата част, а Филип Макс (47) изравни почти веднага след почивката. Дейви Клаасен (75) донесе трите точки за Вердер, който е четвърти с 8 точки. Тимът от Бавария пък е десети с 4 точки преди останалите срещи от кръга.

Херта срази у дома Борусия (Мьонхенгладбах) с 4:2 в друг от головите спектакли на този кръг. Торган Азар (29-дузпа) изведе гостите напред в резултата, но Ведад Ибишевич (31, 63) и Валентино Ладзаро (34) направи резултата 3:1. Аласан Плеа (67) намали с втори гол за „жребчетата“, а Онджей Дуда (73) оформи крайния резултат. След победата си Херта поведе във временното класиране с 10 точки преди визитата на Байерн срещу Шалке 04 в Гелзенкирхен. Мьонхенгладбах е седми със 7 точки.