Намери се кой да измести Байерн от върха ВИДЕО

„Аспирините“ лидери в Бундеслигата за първи път от септември 2014 година

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 1

Байер (Леверкузен) разби у дома Хофенхайм с 4:1 в последния мач от 11-ия кръг на германската Бундеслига и излезе начело във временното класиране за първи път от септември 2014 година. Гостите завършиха мача с двама играчи по-малко на терена, след като Флориан Грилич и Щефан Пош бяха изгонени съответно в 64-ата и 79-ата минута след втори жълти и червен картони.

Леон Бейли (4, 27) вкара два гола за домакините през първата част, като за първия от тях му асистира Надием Амири.

Кристоф Баумгартнер (50) намали малко след почивката, възползвайки се от подаване на Сосеньон, но Флориан Виртц (55) бързо възстанови аванса от две попадения на „аспирините“ след пас на Патрик Шик. В самия край Лукас Аларио (90+1-дузпа) оформи крайния резултат.

След четвъртия си пореден успех във всички турнири Леверкузен събра 25 точки и измести от върха Байерн, който е с една по-малко, а с 24 е още и РБ Лайпциг. Хофенхайм заема 12-а позиция с 12 точки.

По-рано през деня Аугсбург и последният Шалке 04 завършиха 2:2 и поделиха по точка.