Борусия (Дортмунд) спечели с 2:1 при визитата си на регионалния съперник Борусия (Мьонхенгладбах) в дербито от 25-ия кръг на германската Бундеслига и задмина РБ (Лайпциг) на втората позиция, доближавайки се на точка от върха.

Детето-чудо Ерлинг Холанд не се разписа във втори пореден мач на вестфалци, но пък се отличи асистенция за първия гол, дело на Торган Азар (8).

„Жребчетата“ изравниха малко след почивката с гол на Ларс Щиндъл (50) след пас на Аласан Плеа. “Жълто-черните“ обаче изтръгнаха трите точки с попадение на Ашраф Хакими (71) след асистенция на Джейдън Санчо.

Така Дортмунд излезе на втора позиция с 51 точки и има една по-малко от лидера Байерн, който приема Аугсбург утре в баварски сблъсък. Мьонхенгладбах е пети с 46 точки и остана на една от четвъртия Байер (Леверкузен).