Нов преследвач на точка зад Байерн ВИДЕО

"Аспирините" разбиха Шалке 04 в Гелзенкирхен и го оставиха последен

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 1

Байер (Леверкузен) разби Шалке 04 с 3:0 като гост в мач от десетия кръг на германската Бундеслига и излезе на втората позиция, изоставайки само на точа от шампиона Байерн.

Головете за убедителната победа на "аспирините" реализираха Юлиан Баумгартлингер (67) и Патрик Шик (78), а преди тях още в 10-ата минута Малик Тиав си отбеляза автогол при центриране от корнер.

В 71-ата минута домакините от Гелзенкирхен получиха право да изпълнят дузпа. Дейли Синкгравен извъшни нарушение в наказателното поле срещу съперников футболист и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Стивън Скрибски, но ударът му в долния ляв ъгъл бе отразен от финландския вратар Лукас Храдецки.

След успеха си Байер (Леверкузен) се изкачи на второ място с 22 точки и една по-малко от шампиона Байерн. Шалке 04 все още няма победа този сезон и с едва 3 точки от 10 изиграни срещи е на последната позиция.

По-рано през деня Щутгарт спечели с 2:1 при визитата си на Вердер в Бремен и излезе на осмо място с 14 точки.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА – 10 КРЪГ

Петък, 4 декември
Херта – Унион (Берлин) 3:1

0:1 Авоний (20), 1:1 Пекарик (51), 2:1 Пьонтек (74), 3:1 Пьонтек (77)

Събота, 5 декември
Фрайбург – Борусия (Мьонхенгладбах) 2:2

0:1 Емболо (23), 1:1 Линхарт (32), 2:1 Грифо (49-дузпа), 2:2 Плеа (50)

Айнтрахт (Франкфурт) – Борусия (Дортмунд) 1:1
1:0 Камада (9), 1:1 Рейна (56)

Кьолн – Волфсбург 2:2
1:0 Тилман (18), 1:1 Арнолд (29), 2:1 Дуда (43), 2:2 Вегхорст (47)

Арминия (Билефелд) – Майнц 05 2:1
1:0 Притъл (21), 2:0 Доан (31), 2:1 Щьогер (82)

19:30 часа Байерн – РБ Лайпциг 3:3
0:1 Кристофър Нкунку (19), 1:1 Джамал Мусиала (30), 2:1 Томас Мюлер (34), 2:2 Джъстин Клуйверт (36), 2:3 Емил Форсберг (48), 3:3 Томас Мюлер (75)

Неделя, 6 декември
Вердер – Щутгарт 1:2

0:1 Силас Уамангитука (30), 0:2 Силас Уамангитука (90+1), 1:2 Дейви Зелке (90+3)

Шалке 04 – Байер (Леверкузен) 0:3
0:1 Малик Тиав (10-автогол), 0:2 Юлиан Баумгартлингер (67), 0:3 Патрик Шик (78)