РБ Лайпциг обърна у дома Унион (Берлин) с 2:1 и се класира за финала на турнира за Купата на Германия, където ще се изправи срещу Фрайбург, който за първи път в историята ще спори за трофея.

Унион поведе с гол на Шералдо Бекер (25) след пас на Кристофър Тримел, а до края на първата част домакините не успяха да изравнят.

Кристофър Нкунку спечели дузпа за РБ Лайпциг в 60-ата минута, след като бе съборен в наказателното поле. ВАР потвърди решението на рефера да посочи бялата точка и така Андре Силва (61-дузпа) изравни за 1:1.

Гостите можеха да поведат отново в 83-ата минута, когато Свен Мичел стреля опасно, но ударът му бе блокиран от играч на домакините. "Биковете" стигнаха до победата в добавеното време на двубоя, когато Бенямин Хенрикс центрира в наказателното поле на гостите, където Емил Форсберг (90+3) се извиси над всички и прати топката във вратата на Фредерик Ронов.

Така Фрайбург и РБ Лайпциг ще спорят за трофея на 21 май в Берлин.