РБ Лайпциг спечели с 3:2 при визитата на втородивизионния Веен Висбаден и се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия.

"Биковете" контролираха случващото се на терена през по-голямата част, но не успяха да запишат по-убедителна победа.

Емил Форсберг изведе гостите напред в резултата в 7-ата минута, а десет по-късно Бенджамин Шешко удвои.

Домакините обаче успяха да се надигнат. В 41-вата минута Иван Пъртаин намали изоставането им.

В 70-ата минута обаче Шешко внесе спокойствие в редиците на Лайпциг с втория си гол, но Веен пак успя да се доближи само на гол, след като три минути по-късно Пъртаин отново се разписа. Силите на домакините обаче не стигнаха за реми и евентуално продължения.