РазенБалшпорт Лайпциг спечели убедително с 6:1 при гостуването си на аутсайдера Гройтер Фюрт в последен мач от 26-ия кръг на германската Бундеслига.

Срещата във Фюрт започна с изненадващ гол на домакините, които поведоха още в четвъртата минута чрез Джейми Левелинг, но още до почивката гостите от Лайпциг вкараха четири гола. Андре Силва изравни в 17-ата минута, а в 32-рата Емил Форсберг направи резултата 2:1 за гостите. Три минути след това Конрад Лаймер вкара за 3:1, а 4:1 направи Бенямин Хенрикс точно преди почивката.

След паузата мачът продължи да бъде много открит и Мохамед Симакан с глава вкара за 5:1 след час игра. Крайното 6:1 оформи Кристофът Нкунку в 69-ата минута.

Успехът изкачи "биковете" на четвърто място в класирането с 44 точки, колкото имат още Фрайбург и Хофенхайм и само на една зад третия Байер (Леверкузен). Гройтер Фюрт пък остава на дъното в класирането с едва 14 точки, на цели 9 от спасителния бряг при оставащи осем кръга до края на сезона.