РазенБалшпорт (Лайпциг) обърна драматично гостуващия Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:2 в мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига и отново скъси разликата с лидера Байерн.

Йонас Хофман (6-дузпа) и Маркос Тюрам (19) след асистенция на Бреел Емболо шокираха домакините, давайки сериозен аванс на „жребчетата“, които го запазиха през цялата първа част.

След почивката Кристофър Нкунку (57) намали, а Юсуф Поулсен (66) изравни, като асистенциите за попаденията бяха на Халстенберг и Даниел Олмо. В добавеното време Александър Сьорлот (90+3) донесе победата за „червените бикове“ след асистенция на Нкунку.

С успеха си РБ Лайпциг остава втори с 50 точки 2 по-малко от Байерн. Мьонхенгладбах е осми с 33 точки.