Шалке 04 се издъни у дома и завърши 1:1 с последния Падерборн в среща от 21-ия кръг на германската Бундеслига.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивката „миньорите“ материализираха превъзходството си и поведоха с попадение на Ахмед Кутучу (63) след пас на Бастиан Очипка. Те обаче не съумяха да затвърдят преимуществото си и Клаус Гясула (81) изравни след подаване на Кай Прьогер. До края на мача натискът на домакините не даде резултат и двата тима поделиха по точка.

След равенството Шалке 04 е пети с 35 точки и на 4 зад четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах), а Падерборн остава на дъното с 16 точки и на 5 от спасителната 15-а позиция, на която е Майнц 05.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА – 21 КРЪГ
7 февруари (петък)

Айнтрахт (Франкфурт) – Аугсбург 5:0
1:0 Чандлър (37), 2:0 Чандлър (48), 3:0 Андре Силва (55), 4:0 Костич (89), 5:0 Костич (90)