Щутгарт отстъпи с 1:2 като гост на Вердер Бремен в мач от 30-ия кръг и пропусна шанс да се изравни с Байерн Мюнхен на второто място в класирането на германската Бундеслига. Отборът на Себастиан Хьонес е с 63 точки и е с три зад баварците, които победиха Унион Берлин с 5:1 в събота.

Щутгарт все пак е почти сигурен участник в Шампионската лига по футбол, тъй като води със седем точки на петия Борусия Дортмунд само четири кръга преди края на първенството.

Вердер Бремен пък направи поредна крачка към оставане в Бундеслигата, след като стигна до два гола в двете полувремена. В 28-та минута Марвин Дукш даде аванс на домакините от дузпа за нарушение на Джейми Левелинг, а в началото на втората част нападателят на Бремен се разписа за втори път.

Щутгарт върна едно попадение чрез германския национал Дениз Ундав, но Вердер Бремен удържа аванса си и поведе с осем точки на намиращия се в позиция за плейоф за оставане Майнц.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА!