Щутгарт продължава доброто си представяне под ръководството на новия треньор Тайфун Коркут и обърна като гост опашкаря Кьолн с 3:2 в среща от 25-ия кръг на германската Бундеслига.

Най-резултатният чужденец в историята на Бундеслигата Клаудио Писароо (7) даде преднина на домакините. 39-годишният перуанец се разписа след извеждащ пас на Юя Осако. В 37-ата минута гол на Зимон Тероде бе отменен заради нарушение срещу вратаря на гостите Цилер.

Марио Гомес (45, 45+2) набързо блесна с две попадения за пълния обрат в полза на швабите. Вторият от головете на нападателя стана след асистенция на Ерик Томи, който подаде и след почивката на Андреас Бек (57), разписал се за 1:3.

В заключителните минути „козлите” натиснаха и стигнаха до още едно попадение чрез сърбина Милош Йоич (86), който оформи крайния резултат.

След четвъртата си поредна победа Щутгарт се изкачи на девета позиция с 33 точки. Кьолн остава последен със 17 точки и на 5 от спасителната 15-а позиция, на която към момента е Волфсбург.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!