Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Един от съперниците на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Байер (Леверкузен) загуби с 1:3 от гостуващия Волфсбург във втория кръг на германската Бундеслига и регистрира втора поредна загуба в шампионата. Леон Бейли (24) от Ямайка даде аванс на „аспирините“ след пас на Вайзер, но „вълците“ изравниха още до почивката след автогол на Рамазан Йозкан в 36-ата минута. През втората част гостите стигнаха до пълния обрат с гол на Вут Вегхорст (55) след пас на Русийон, а Ренато Щефен (60) подпечата трите им точки. Така Волфсбург събра пълен актив от 6 точки и поведе във временното класиране преди останалите срещи от кръга. Леверкузен е последен без нито една спечелена точка и голова разлика 1:5.

Хофенхайм пък срази у дома Фрайбург с 3:1 в дербито от провинция Баден-Вюртемберг. Доминик Хайнц (36) изведе брайзгауци напред в резултата преди почивката, но след нея Адам Салай (50, 63) и Андрей Крамарич (90+4) донесоха успеха за тима от Зинсхайм, който спечели първи три точки за сезона и заема десета позиция. Фрайбург е предпоследен без спечелени точки.

Носителят на Купата на Германия Айнтрахт (Франкфурт) пък загуби от гостуващия Вердер с 1:2. Домакините останаха в намален състав в 32-ата минута, когато Вилемс получи директен червен картон. Юя Осако (20) даде преднина на гостите от Бремен, но Себастиен Халер (54-дузпа) изравни. В последните секунди Милот Рашица (90+6) донесе победата за Вердер, който след първия си успех за сезона има 4 точки на петата позиция.  Айнтрахт е осми също с 3 точки.

Аугсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) си поделиха по точка след 1:1. Михаел Грегорич (12) изведе домакините от Бавария напред в резултата след пас на Макс, а французинът Аласан Плеа (68) донесе точката за „жребчетата“, които са трети с 4 точки преди останалите срещи от кръга. Аугсбург е четвърти със същия актив и по-слаба голова разлика.

Новият клуб на продадения от Лудогорец Върджил Мисиджан Нюрнберг пък завърши 1:1 у дома с Майнц 05. Мисиджан не бе в групата за мача и не успя да дебютира, а гостите поведоха с гол на Жан-Филип Матета (25) след пас на Аарон Мартин. Микаел Ишак (48) изравни за 1:1 след подаване на Валентини и оформи крайния резултат. След равенството франките спечелиха първа точка и са 12-и, а Майнц 05 е поне временно на шеста позиция с 4 точки.