Байер (Леверкузен) размаза у дома заемалия преди този 13-и кръг първата позиция Унион (Берлин) с 5:0 и го остави на втората позиция в германската Бундеслига зад шампиона Байерн.

През първото полувреме голове нямаше, а през второто "аспирините" се развихриха и отвяха гостите от столиата на Германия. Унион уцели само веднъж вратата на своя съперник.

В началото на втората част Керем Демирбай центрира от корнер и намери Роберт Андрих (47), който изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0. След това защитата на Унион сбърка, а Муса Диаби (56) овладя и вкара за втори път.

Муса Диаби (58) вкара и втори гол след подаване от Мичъл Бекер за 3:0. Десет минути след това Адам Хложек (68) се разписа с пета, а Мичъл Бакер (76) оформи крайното 5:0 след пас на Хложек.

След третата си победа за сезона Леверкузен излезе над опасната зона и заема 14-а позиция с 12 точки. Унион е втори с 26 точки, но може и да отстъпи тази позиция след последния мач от кръга между Фрайбург и Кьолн.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!