Страсбург и Вердер (Бремен) завършиха зрелищно 3:3 в първия приятелски мач помежду им днес, част от подготовката на двата отбора за следващия сезон. Те ще изиграят още един мач по-късно днес, като треньорите ще заложат на различни състави.

Българският национал Илия Груев-младши стартира като титуляр за тима от Бремен, който трябваше да наваксва изоставане с 0:2 и 2:3, за да предотврати загубата.

До 16-ата минута френският тим водеше с две попадения, дело на Лукаш Перен и Марвин Саная. В 26-ата минута Оливър Бърк се разписа, а Ник Волтемаде в 33-тата минута направи 2:2 от дузпа.

В 44-тата минута Лебо Мотиба вкара за 3:2 в полза на Страсбург. Крайният резултат оформи Джъстин Гидеон с точно изпълнена дузпа.

За българския национал и съотборниците му предстои още една контрола преди старта на Бундеслигата. На 12 август Вердер ще свери часовника срещу Виктория Кьолн, а в първия кръг на германския елит приема шампиона Байерн.