Волфсбург поднесе голяма изненада и спечели убедително с 4:1 при визитата си на Байер (Леверкузен) от 28-ия кръг на германската Бундеслига.

Марио Понграчич (43) даде аванс на „вълците”, а след почивката те отказаха „аспирините“ с голове на Максимилиан Арнолд (64) и Ренато Щефен (67). Бранителят Понрачич (75) за втори път с глава наказа домакините, а те върнаха едно попадение чрез Юлиан Баумгартлингер (85).

Така Волфсбург събра 42 точки на шестото място и изхвърли Леверкузен от четворката. Байер вече е пети 53 точки и по-слаба голова разлика от Борусия (Мьонхенгладбах), който направи нулево равенство при гостуването си на Вердер в Бремен.

Айнтрахт и Фрайбург сътвориха истинско голово зрелище за равенството 3:3 във Франкфурт. Винченцо Грифо (28) изведе гостите напред в резултата, но още преди почивката Андре Силва (35) изравни. Нилс Петерсен (67) и Лукас Хьолер (69) дадоха сериозен аванс на брайзгауци, но „орлите“ стигнаха до точката с попадения на японеца Дайчи Камада (79) и американеца Тимоти Чандлър (82). Така Фрайбург е седми с 38 точки, а Айнтрахт 14-и с 29 преди останалите срещи от кръга.

ГЕРМАНИЯ – БУНДЕСЛИГА, 28 КРЪГ

Вторник, 26 май
Борусия (Дортмунд) – Байерн 0:1
0:1 Йошуа Кимих (43)

Байер (Леверкузен) – Волфсбург 1:4
0:1 Марио Понграчич (43), 0:2 Максимилиан Арнолд (64), 0:3 Ренато Щефен (67), 0:4 Марио Понграчич (75), 1:4 Юлиан Баумгартлингер (85)

Айнтрахт (Франкфурт) – Фрайбург 3:3
0:1 Винченцо Грифо (28), 1:1 Андре Силва (35), 1:2 Нилс Петерсен (67), 1:3 Лукас Хьолер (69), 2:3 Дайчи Камада (79), 3:3 Тимоти Чандлър (82)

Вердер – Борусия (Мьонхенгладбах) 0:0