Борусия (Мьонхенгладбах) срази у дома Фрайбург с 4:2 в среща от 13-ия кръг и се върна на върха във временното класиране на германската Бундеслига.

Маркус Тюрам (3) вкара ранен гол, а гостите бързо изравниха чрез Жонатан Шмид (6). Това се оказаха и единствените попадения за първата част.

Веднага след почивката Бреел Емболо (46) и асистиралият му Патрик Херман (51) дадоха сериозен аванс на „жребчетата“. Лукас Хьолер (58) върна един гол след подаване на Гюнтер, а Бреел Емболо (71) вкара втори гол в мача след асистенция на Нойхаус и оформи крайния резултат.

След успеха си Мьонхенгладбах отново е лидер с 28 точки и една повече от РБ Лайпциг, както и на три пред Шалке 04. Фрайбург заема шеста позиция с 22 точки и на една зад петия Дортмунд. Шампионът Байерн е четвърти с 24 точки.