Един от немските представители в групите на Шампионската лига Борусия (Мьонхенгладбах) надви драматично у дома Байер (Леверкузен) с 2:1 в първия сериозен сблъсък от германската Бундеслига този сезон.

Срещата на „Борусия Парк” бе равностойна, но по-чисти положения през първата част имаха домакините, а пропуски направиха Рафаел, Оскар Венд и Андре Хан. Най-доброто положение за гостите пък пропиля Карим Белараби.

В добавеното време на първата част Андре Хан (45+1) бе изпуснат от отбраната на „аспирините” и сам срещу Бернд Лено не сгреши за 1:0.

След почивката в 50-ата минута Кевин Кампъл от гостите нацели гредата. В 80-ата минута все пак те Леверкузен изравни чрез Йоел Поянпало след пас на глава на Карим Белараби.

В 85-ата минута Торган Азар изведе с прекрасен пас зад защитата Ларс Щиндъл и той с прекрасен донесе победата на домакините за първите им три точки този сезон. При това попадение останаха съмнения за засада.