Лудогорец разби Хебър с 5:0 като гост в реванш от полуфиналите на турнира за Купата на България и с общ резултат 9:0 ще спори за трофея.

Финалът е на 15 май от 19:00 часа, а съперник на "орлите" са "канарчетата" от Ботев (Пловдив), елиминирали ЦСКА след 3:0 общ резултат.

Домакините имаше възможност да отбележат преди да е изминала една минута игра, но Сержио Падт спаси изстрела на Георги Каракашев.

Лудогорец отвърна с пропуск на Матиас Тисера в 4-ата минута, а след последвалия корнер Ивайло Чочев откри резултата с глава (1:0).

След четвърт час игра Матиас Тисера направи непростим пропуск на празна врата, след като позволи да бъде застигнат и блокиран на метър от голлинията.

Разградчани поведоха с 2:0 след индивидуална акция на Кайо Видал, който измина пътя от центъра до наказателното поле на съперника с топка в крака и я прати в мрежата.

След половин час игра Хебър създаде две добри положения пред вратата на Лудогорец, но Каракашев нямаше късмет да отбележи.

Минути по-късно Матиас Тисера направи поредния си пропуск пред вратата на домакините.

Клод Консалвеш оформи класическа преднина на Лудогорец минута преди края на първото полувреме с техничен удар в горния ляв ъгъл - 3:0.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

В първите десет минути на втората част двата тима си размениха по едно опасно положение. Удар на Олексий Збун към вратата на Лудогорец беше спасен, а Матиас Тисера не успя да уцели тази на Хебър от добра позиция.

Тисера пропиля още един шанс в 66-ата минута, когато силният му удар срещна напречната греда. Аржентинецът записа още един пропуск на сметката си в 70-ата минута, когато се обърна и шутира, но извън вратата.

Четвърт час преди края Тисера все пак успя да вкара гол, преодолявайки вратаря на Хебър и на празна врата ритна топката във вратата за 4:0.

Сонко Сундберг оформи крайното 5:0 с бомбен удар от границата на наказателното поле.

ХЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ 0:5
0:1 Ивайло Чочев (5'), 0:2 Кайо Видал (22'), 0:3 Клод Гонсалвеш (44'), 0:4 Матиас Тисера (75'), 0:5 Сонко Сундберг (89')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
1' Първа опасност в мача! Георги Каракашев стреля от дистанция, но Падт спаси.
4' Страхотен шанс за Лудогорец! Матиас Тисера се измъкна  от обраната на Хебър и шутира, но Загорски спаси.
5'  ГООООЛ за Лудогорец! Ивайло Чочев засече центриране от корнер на близката греда и се разписа с глава за 1:0.
14' Хубав удар на Марк-Емилио Папазов, но право в ръцете на вратаря на разградчани.
16'   Какъв пропуск! Матиас Тисера преодоля вратаря на Хебър, но се забави и вместо да вкара на празна врата, беше застигнат и блокиран от Николай Николаев.
17' Марк-Емилио Папазов опита изстрел от добра позиция, но има и сигнал за засада.
22'  ГООООЛ за Лудогорец! Кайо Видал пое топката в центъра на терена, стигна до наказателното поле и стреля в целта за 2:0.
31' Възможност за Хебър! Подаване към Каракашев, Сонко Сундберг протегна крак и изчисти, макар топката да прелетя опасно над вратата на тима тима.
32' Страхотен удар на Каракашев, но Падт протегна ръка и изби.
36' Опасен изстрел на Тисера към врата на Хебър, но Загорски спаси.
44'  ГОООООЛ за Лудогорец! Клод Гонсалвеш пое топката на границата на наказателното поле и с техничен удар я прати в горния ляв ъгъл.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50' Опасен удар на Олексий Збун, но Падт улови топката.
55'  Какъв пропуск за Лудогорец! Кайо Видал намери Матиас Тисера на метри от вратата, но той прати топката встрани.
66'  ГРЕДА! Матиас Тисера разтресе напречната греда с бомбен удар от границата на наказателното поле.
67' Удар на Николас Пенев към вратата на Лудогорец, Падт спасява.
70' Хубав опит на Тисера, но извън целта.
75'  ГООООЛ за Лудогорец! Матиас Тисера преодоля излезлия напред Мартин Янков и на празна врата вкара за 4:0.
89'  ГООООЛ за Лудогорец! Сонко Сундберг шутира пред дъгата на наказателното поле и се разписа за 5:0.
90+2' Край на мача!

ХебърХЕБЪР: 32. Боян Загорски (72' 88. Мартин Янков) , 43. Жоао Сеско, 18. Иван Дишков, 13. Архан Исуф, 99. Георги Каракашев, 44. Николай Николаев (46'  3. Богомил Божуркин), 75. Йоан Н'зи (46' 10. Ангел Бастунов), 84. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев (60'  23. Сашо Лебанов), 14. Олексий Збун  (60' 9. Николас Пенев) , 17. Марк-Емилио Папазов
Резерви: 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 7. Георги Вълчев
Треньор: Любослав Пенев

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ:1. Серджио Падт (60' 67. Дамян Христов) , 4. Динис Алмейда, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш , 10. Матиас Тисера  (76' 99. Руан Крус) , 14. Дени Групер (60' 3. Антон Недялков), 18. Ивайло Чочев , 26. Сонко Сундберг , 77. Кайо Видал  (60' 21. Рай Насименто) , 88. Тодор Неделев (88'  30. Педро Нареси), 90. Спас Делев
Резерви:  7. Рик Джонатан, 9. Квадво Дуа, 24. Оливие Вердон, 37. Бернард Текпетей
Треньор: Георги Дерменджиев

Съдия: Георги Гинчев
Стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР