ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Христина Христова и Красимир Минев в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Левски надви изключително трудно Хебър с 1:0 на "Герена" в мач от осмия кръг на efbet Лига. Роналдо (90+4) се превърна в герой за "сините" с гол в последната секунда след множество пропуски преди това.

Преди първия съдийски сигнал зрителите и футболистите почетоха с аплодисменти паметта на загиналите в катастрофа „сини“ фенове след първия мач срещу Айнтрахт (Франкфурт). Треньорът на Левски Николай Костов предприе четири промени в стартовия състав за разлика от мача с Айнтрахт Франкфурт (0:2) в Германия. Капитанът Андриан Краев, Жереми Петрис, Рикардиньо и Келиан ван дер Каап са заменени от Асен Митков, Патрик-Габриел Галчев, Асими Фадига и Джавад Ел Джемили. Бразилският голмайстор дори бе оставен извън групата.

"Сините" доминираха през първата част, но така и не успяха да поразят вратата на гостите от Пазарджик. Още в 7-ата минута Роналдо реши да стреля от далечна дистанция, но се получи рикошет в играч на гостите и топката бе уловена лесно от вратаря Матвей Игонен. Хебър отговори пет минути по-късно, когато Атанас Кабов бе изведен на десния фланг, финтира капитана на „сините“ – Вандерсон Цунами, след което влезе в наказателното поле и стреля ниско в близкия ъгъл, но неточно покрай гредата в аут.

В 15-ата минута се стигна до опасност и пред вратата на Пламен Андреев. Роберт Мазан комбинира с Никола Пенев отляво, а младокът влезе в наказателното поле и след това чукна за Ангел Бастунов, който обаче стреля високо над вратата. Четири минути след това Фадига отигра технично за Асен Митков, който шутира моментално от дистанция, но в аут.

Левски имаше хубав шанс да открие резултата в 25-ата миута, когато Джавад Ел Джемили центрира от корнер, а Хосе Кордоба бе оставен съвсем сам, извиси се и нанесе изстрел с глава, който обаче бе блокиран от Лазар Марин. В 32-ата минута хубава комбинация между Цунами и Уелтън можеше да завърши с гол, но Роналдо се забави и не успя да се разпише на празна врата. Три минути след това Ел Джемили реши да пробва късмета си от сериозна дистанция, получи се рикошет в играч на Хебър, който затрудни Игонен, но той все пак успя с една ръка да избие.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

В последната минута от редовното време на първата част Левски получи пряк свободен удар в близост до наказателното поле. „Сините“ го изпълниха заучено, а Фадига излезе на чиста позиция и намери Роналдо. Получи се голямо разбъркване, а двата удара на дясното крило бяха блокирани.

След почивката в първия четвърт час Левски продължи да бъде по-активният отбор, но реални опасности пред Игонен липсваха. Николай Костов реши да направи промени в състава и извърши четири рокади накуп. На терена се появиха Жереми Петрис, Андриан Краев, Илиян Стефанов и Асен Чандъров, които замениха Патрик-Габриел Галчев, Асен Митков, Джавад Ел Джемили и Асими Фадига.

В 73-тата минута Левски направи нов голям пропуск. Цунами качи топката на главата на Асен Чандъров. Той свали към Илиян Стефанов, чийто удар беше безкрайно неточен. Атакуващият футболист не уцели добре топката и не успя да я насочи в очертанията на вратата.

В заключителните минути Хебър всячески убиваше темпото на игра и пазеше нулевото равенство. Въпреки това главният съдия Васимир Ел-Хатиб даде само 4 минути минимално добавено време. Така при последната си атака „сините“ стигнаха до гол. Хосе Кордоба изсипа топката пред наказателното поле. Андриан Краев спечели въздушния двубой и свали към Роналдо, който стреля. Получи се лек рикошет в крака на защитник, който заблуди Игонен за крайното 1:0.

След трудната победа Левски събра 12 точки и е на 8-ото място, докато Хебър заема 9-ата позиция с 11 точки.

ЛЕВСКИ - ХЕБЪР 1:0
1:0 Роналдо (90+4)

По-важното от мача по минути:
* Минута мълчание в памет починалото дете на тренировка в Русе, което бе ударено от мълния преди дни.
* Аплодисменти в памет на загиналите в катастрофа „сини“ фенове след първия мач срещу Айнтрахт (Франкфурт) в Лигата на конференциите.

1 - Начало на срещата.
5 - Феновете изразиха подкрепата си към бившия треньор на Левски Петър Хубчев, който се бори с коварна болест.
7 - Роналдо получи по-голямо пространство и отправи удар, но след рикошет Матвей Игонен успя да улови.
12 - Атанас Кабов проби отдясно и влезе в наказателното поле на домакините, след което стреля в близкия ъгъл, но в аут.
13 - Николас Пенев добре проби и намери Ангел Бастунов, чийто удар от близко разстояние прелетя високо над напречната греда.
14 - Уелтън проби по лявото крило и подаде към Фадига, който обаче беше изпреварен за топката от вратаря на Хебър.
18 - Фадига нагласи топката за Асен Митков, който шутира от сериозна дистанция и топката излезе в аут.
25 - Хосе Кордоба скочи високо и засече с глава центриране от корнер. Той заби топката в земята, тя се разходи из вратарското поле и излезе извън терена.
33 - Уелтон получи отляво и центрира по земя от аутлинията. Неговият сънародник Роналдо беше на границата на вратарското поле. Вместо да стреля с левия крак, тръгна да играе с десния. Защитник на Хебър се намеси и изчисти.
35 - Дважад Ел Джемили навлезе към центъра и пробва късмета си с далечен шут. Топката тупна коварно пред Игонен, но стражът на гостите успя да избие в корнер.
45 -  Фадига излезе на чиста позиция и намери Роналдо, но след разбъркване двата удара на дясното крило бяха блокирани.
45+1 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
60 - Левски продължава да натиска, но центриранията в наказателното поле на гостите не дават резултат и "сините" не застрашават сериозно вратата на Матвей Игонен.
73 - Асен Чандъров изведе чудесно Илиян Стефанов, който от много изгодна позиция в пеналта на Хебър шутира високо над вратата на Игонен.
90+4 - ГОООЛ за Левски! Хосе Кордоба изсипа топката пред наказателното поле и Андриан Краев свали към Роналдо, който стреля и след рикошет топката се озова във вратата на Игонен за 1:0.
90+5 - Край на мача! Левски победи много трудно Хебър с 1:0.

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами - К, 10. Асен Митков (598. Андриан Краев), 11. Джавад Ел Джемили (5914. Илиян Стефанов), 17. Уелтън, 22. Патрик-Габриел Галчев (593. Жереми Петрис), 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 50. Кристиан Димитров, 7. Роналдо , 97. Асими Фадига (5920. Асен Чандъров)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 3. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов
Треньор: Николай Костов

Хебър:  32. Матвей Игонен, 24. Лазар Марин, 5. Мартин Михайлов, 27. Роберто Мазан, 7. Георги Вълчев – К, 44. Николай Николаев  (7913. Архан Исуф), 10. Ангел Бастунов (6784. Стилиян Тисовски), 8. Карлос Охене, 17. Николас Пенев (6714. Олексий Збун), 11. Атанас Кабов (7921. Марсел Канади), 9. Георги Николов (90+233. Стефан Цонков)
Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 43. Жоао Сеско, 21. Марсел Канади, 14. Олексий Збун, 23. Сашо Лебанов, 99. Стефан Цонков, 84. Стилиян Тисовски
Треньор: Любослав Пенев

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР