След няколко часа ще стане ясен новият шампион на Испания. От 18:00 часа българско време Барселона гостува на Гранада, а Реал Мадрид - на Депортиво Ла Коруня. Каталунците са с една точка преднина пред големия противник.

На 14 май 1994 година Мирослав Джукич пропусна дузпа за Ла Коруня и короняса Барса за шампион четвърти пореден път. Датата обаче е специална за каталунците заради още две събития.

На 14 май 1997 година Барса печели КНК след победа над ПСЖ на финала. Единственото попадение тогава реализира Роналдо от дузпа в 38-ата минута. Христо Стоичков се появи в игра в 85-ата минута и вдигна поредния си трофей. В тима тогава бе и настоящият треньор Луис Енрике.

На 14 май 2005 година Барселона стана шампион, след като направи достатъчното равенство 1:1 срещу Леванте с гол на Самуел Ето`о. Така два кръга преди края воденият от Франк Рийкард тим си осигури 17-ата шампионска титла.