Алавес и Леганес завършиха 2:2 в мача на дебютантите от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион. Баските на два пъти повеждаха във Витория, но в крайна сметка изтърваха победата.

Домакините поведоха в 11-ата минута, когато Маркос Йоренте шутира от далечна дистанция и топката попадна в краката на Виктор Лагуардия, който се разписа за 1:0. В последните секунди на полувремето гостите изравниха. Вратарят Яго Ерерин изрита топката напред, Габриел я продължи с глава и Мигел Гереро вкара за 1:1.

Баските натиснаха в началото на втората част и в 51-ата минута Ибай Гомес центрира, а Едгар намали на 2:1. В 59-ата Габриел изпусна да изравни, но в 84-ата това стори Пабло Унсуа след корнер и асистенция на Унай Бустинса.

След равенството Алавес е 12-и с 23 точки, а Леганес е на 16-а позиция с 18 точки.